BellNexus Uçan Taksi Nedir, Uber Uçan Taksi ve Helikopter Nedir?

BellNexus uçan taksi, son dönemlerin en büyük teknolojik gelişmeleri arasında gösterilmekte ve birçok kişi tarafından araştırılmaktadır.

Geleceğin seyahat aracı olan uçan taksi BellNexus, CES 2019 yılında Tüketici Elektroniği Fuarında tanıtıldı. Araç çağırma hizmeti sunan Uber, uçak taksi alanında öncü bir markadır. CES fuarında uçan taksiyi ön plana çıkaran Uber, bu yıl helikopter üreticisi olan Bell ile iş birliği yaparak uçan taksi projesini somutlaştırdı. Bu proje için ciddi yatırım yapan Uber, helikopter üreticisi Bell ile Nexus adında uçan taksiyi tanıttı. Sizler de BellNexus uçan taksi üzerinde araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda BellNexus uçan taksi nedir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

BellNexus Uçan Taksi Nedir?

BellNexus uçan taksi nedir? Sorusu gelişen teknoloji ile birlikte son dönemlerin en çok sorular soruları arasında yer almaktadır. Şehir içi seyahatlerde trafiğe takılmadan mükemmel bir şekilde gideceğiniz yere ulaşmanız sağlanıyor. Uçan taksi BellNexus 5 kişilik yolcu kapasitesine sahiptir. Hibrit motoru ile çevre dostu olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle trafik için çözüm odaklı üretilecek BellNexus şimdiden merak uyandırdı.

BellNexus Uçan Taksi Merak Uyandırdı!

CES 2019 da anlatılan detaylara göre BellNexus uçan taksi 150 km/s hızına ulaştığı belirtildi. 6 adet pervaneli motoru ile dikey olarak he iniş hem de kalkış yapıyor. Şu an da konsept aşamasında olduğu için aracın içini gösteren bir görsel bulunmuyor. BellNexus uçan taksi ile şehrin bir yerinden başka bir yerine kolaylıkla gidebileceksiniz. Şehrin yüksek noktalarında yolcu alım noktaları bulunacak ve yolcu alım duraklarına bırakılacaktır. Uber, helikopter üreticisi Bell ile uçan taksi hakkında araştırmalar devam ettiğini dile getirdi. Uçan taksilerin 2020 senesine kadar test süreçlerinden geçeceğini ve 2023 yılından itibaren uçan taksilerin hizmet vereceğini vurguladı.

Uber de hizmet veren mühendis direktörü Mark MooreBell’in yaptıkları ile heyecanlı olduğunu dile getirdi. Piyasada bu teknoloji ile uğraşan pekçok firmanın olduğunu vurgulayan Mark Moore en iyi imkânı Bell’in projesi ile sunulacağını belirtti. Uçan taksilerin 2023’ten sonra kısa sürede şehirlerarası seyahat edeceği de bekleniyor. Yakın gelecekte faaliyete geçecek olan BellNexus hayata bambaşka bir boyut kazandıracak. Helikopter üreticisi Bell bu dev projesi ile oldukça iddialı görünüyor.

UberAir Hizmeti BellNexus 2023’te Başlıyor!

Üretici firmanın yaptığı açıklamaya göre 2023 yılının ilk ayında BellNexusuaçn taksi hayatımıza giriş yapacak. Geçen sene Ağustos ayında Uber tarafından yapılan açıklamaya göre UberAir faaliyete başlayacak ve ilk etapta ABD ve Hindistan başta olmak üzere 5 farklı ülke de faaliyete geçeceğini belirtmişti. BellNexus CES 2020 de tanıtıldıktan sonra Nexus 4EX isimli uçan taksi yeni sürümü ile bomba gibi geliyor. Dünya’nın en büyük helikopter üreticisi olan Bell, uçan taksinin yeni hali olan Nexus 4EX sürümünü 2020 CES’te anlattı. Tamamen elektrikli olarak çalışacak olan uçan taksiler şehir içerisinde hava kirliliği yaratmadan hizmet verecek. Uçan taksi Nexus 4EX de 6 değil 4 pervaneli motor bulunuyor. Hem elektrikli hem de hibrit olarak geleceğin hava aracı olarak nitelendiriliyor. Dikey olarak iniş ve kalkış özelliğine sahip olarak elektrikli alt yapıda 100 km menzil sunmaktadır. Aynı zamanda en az 214 km/s hıza çıkabilecektir. Bu hız şehir içinde seyahat etmek için yeterli bulunuyor.

BellNexus 4EX Uçan Taksi Modellerine Benzer Markalar

Detaylı özellikleri bilinmeyen BellNexus 4EX uçan taksiler gelecek için ciddi anlamda önem arz ediyor. Bell helikopter firmasının tasarımları ve başarısı ile projenin insan yaşamına katkı sağlanması bekleniyor. Uçan taksi sayesinde şehir içerisinde seyahat gökyüzüne taşınıyor. Bu konuda Uber, Hyundai, Boeing ve Airbus firmaları aktif olarak çalışma sergiliyor. Bazı firmaların uçan taksi için test aşamasında oluğunu duyurdu. Aynı zamanda NASA ve özel kurumlar ile uçan taksilerin hava kontrol altyapısı oluşturulduğu açıklandı.

BellNexus Uçan Taksi Nedir?

BellNexus uçan taksi nedir? Sorusuna ilişkin olarak edinmeniz gereken bilgileri sizlerle paylaştık. Günümüzün en dikkat çekici teknolojisinin uçan taksiler olduğunu söyleyebiliriz. Geleceğin seyahat aracı BellNexus 2019 da CES fuarında tanıtıldı ve merakla 2023 yılında nasıl olacağı beklenilmektedir. Gelişen teknolojiye ayak uydurmanın oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle son dönemlerde pek çok yeni teknolojik gelişmenin insanları şaşırttığı da aşikârdır. Sizler de uçan taksi BellNexus ile ilgili düşüncelerinizi sosyal medyadan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Not: Sizlere her zaman güncel bilgiler vermeye çalışıyoruz. Okuduğunuz bu yazı ilk olarak yaklaşık 6 ay önce yani tarihinde yazıldı ve bu yazı son olarak tarihinde güncellendi. BellNexus Uçan Taksi Nedir, Uber Uçan Taksi ve Helikopter Nedir? başlıklı bu yazımız bugüne kadar 162 defa okundu.
Bu sayfanın AMP sürümü: BellNexus Uçan Taksi Nedir, Uber Uçan Taksi ve Helikopter Nedir?

BU YAZIMIZDA AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARINI ELE ALMIŞ BULUNUYORUZAşağıdaki konular da ilginizi çekebilirSenin için rastgele bir konu seçtim, aşağıdaki senin şanslı konun. Tıkla bakalım ne çıkacak?