Kişisel Teknolojik Araçlar Nelerdir, Kişisel Teknolojiler ve Özellikleri

Kişisel Teknolojik Araçlar konusunda son dönemde geliştirilen pek çok teknolojinin merak konusu olduğunu bilmekteyiz.

Kişisel Teknolojik Araçlar, firmalar tarafından insanların ihtiyaçlarına yönelik üretim sağlanarak daha rahat bir hayat yaşanılmasına olanak sağlamaktadır. Geçmiş yıllara nazaran günümüzde teknolojinin bir hayli hızlı ilerlediğini görebilmek mümkündür. Son dönemde teknoloji firmaları arasında yaşanılan rekabetinde bu teknolojik gelişmelerin artmasına olanak sağladığı bilinen bir gerçektir. Sizler de bu teknolojik araçların ne olduğu konusunda araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Kişisel Teknolojik Araçlar Nelerdir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Kişisel Teknolojik Araçlar

Kişisel teknolojik araçlar insanların yaşamında oldukça kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde insanların yararı için üretilen kişisel teknolojik araçlar çeşitliliği ile pek çok alanda kolaylık sağlıyor. Teknolojik araçların insan yaşamında büyük önemi vardır. Bunlardan bazıları sürücüsüz otomobilleri, drone taksileri, üç boyutlu yazıcılar, sanal gerçeklik gözlükleri, akıllı gözlükler, dijital asistanlar, robot yardımcıları vb. gibi daha pek çok kategoride teknolojik araçlar hayatımızın bir parçası oluyor. Kişisel teknolojik araçlar arasında en çok merak edilen ve bilinmesi gereken araçlar;

 • Tek şarjla 50 günü çıkaran akıllı telefon,
 • 1 Nisan teknolojileri,
 • Lightphone 2 (yalnızca gerekli şeyleri yapan telefon),
 • Patlamayan ve katlanan bisiklet lastiği,
 • Land Rover (Doğa tutkunları için dayanıklı akıllı telefon tasarladı),
 • Küçük mutfaklar için kompakt bulaşık makinesi,
 • Bisiklet sürücüsünün görünürlüğünü artıran manyetik ışık,
 • 3B tasarımı havada çizim yapmak kadar basitleştiren cihaz,
 • Tek tekerlekli motosiklet (RYNO),
 • Sennheiser Transparan Kulaklığı HD 820’yi CES 2018
 • Alışveriş poşetini taşımaya yardım eden robot,
 • Gatebox sanal ev robotu (yalnızlıktan kurtarıyor),
 • Çoklu görev yürütebilen ev asistanı,

Tek Şarjla 50 Günü Çıkaran Akıllı Telefon

Piyasada bulunan telefonlara üstünlük sergiliyor. Çin tarafından üretilen Blackview P10000 Pro 11.000mAh pil kapasitesine sahiptir. Dolayısı ile tek şarjda 50 gün dayanmaktadır. Favori müziklerinizi 80 saat, videolarınızı 40 saat hiç durmadan oynatabilirsiniz. Aynı zamanda bu cihaz ile 18 saat boyunca kesintisiz oyun oynanabiliyor. 60 saat aralıksız telefon konuşması yapılabiliyor.

1 Nisan Teknolojileri

Teknoloji firmaları 1 Nisan şakası niteliğinde bazı kişisel ürünler tasarlayarak dikkat çekmeyi başardı. Tükürük numunesinden alınan DNA ile hazırlanan kişiye özel hoparlör ayakkabı, özel otomobil, çikolata kaplı telefon kılıfı, depolama robotu, dille açılan telefon kilidi ve kapının önüne kadar teslim edilen hediyelerin başkası tarafından alınmaması için birbirinden farklı geliştirilen önemler ile kişisel teknolojik araçlar arasında yer alıyor.

Light Phone 2

Bu telefon sadece gerekli şeyleri yapmaktadır. Bir telefonun yapması gerekenin de üstünde performans sergilemektedir. Phone 2 beyaz ve mat siyah renkte üretilmiştir. 4G LTE bağlantılı e-mürekkep ekrana sahiptir. Tasarımı oldukça ufak ve hafiftir. Bu telefon ile arama, mesajlaşma, müzik dinleme, alarm, araç çağırma ve yön tarifleri harici başka özellik barındırmıyor. Devamlı internete bağlı olmaktan ya da iş hakkında gelen gmail’ lerden sıkılan kişiler için tasarlanmıştır. 1 GB DDR3 RAM, 80 gramlık bir telefondur. Batarya kapasitesi 500 mAh. Bu cihaz ile konuşma süresi sadece birkaç saat ile sınırlandırılmıştır.

Land Rover

Land Rover doğa tutkunları için bir telefon tasarladı. Firması BullittGroup’ dur. Firmanın daha önce ürettiği otomobillerden sonra yerini akıllı telefon aldı. Doğa ile iç içe olmayı seven kişiler için özel tasarlanan bu cihazda hava durumu, sensör verisine ulaşması, özelleştirme, açık hava gösterge paneli, SOS işaret feneri, ekran parlamasını azaltan filtrenin bulunması ve dayanıklılığı ile oldukça göze hitap ediyor. 4000 mAh bataryası ile 2 gün boyunca rahatlıkla kullanılabilir.

Patlamayan ve Katlanan Bisiklet Tekeri

Tasarımcısı Andrea Mocellin, bisiklet ile seyahat etmeyi seven kişileri düşünerek tasarımını hayata geçirdi. Havasız, modüler tasarım, kompakt, delinmez, şehir yaşantısını ve ulaşımı kolaylaştırarak katlanabilir olması oldukça dikkat çekiyor. Ayrıca katlanabilir bisiklet tekerleri tekerlekli sandalyeler ile de uyumludur.

Küçük Mutfaklar İçin Kompakt Bulaşık Makinesi

Transparan yapısı ile Tetra, yıkamanın hangi evresinde olursa olsun izlenebiliyor. Bu makine de su bağlantısı yoktur. Bulaşık yıkama suyu elle eklenmelidir. Yıkama işlemi max. 10 dakikadır. Bu sayede sudan da tasarruf ediliyor. Aynı zamanda Tetra’nın 300 $ satılması bekleniyor.

Kişisel Teknolojik Araçlar

Kişisel Teknolojik Araçlar ile ilgili olarak ön plana çıkanları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Günümüzde sürekli gelişim gösteren birçok yeni teknolojik gelişmenin olduğunu bilmekteyiz. İnsan hayatının daha rahat bir hale gelmesini sağlayan bu teknolojik gelişmelerin aynı zamanda oldukça ucuz bir hale geldiğini söylemekte mümkündür. Sizler de kişisel teknolojik araçlarla ilgili düşüncelerinizi sosyal medyadan bizlerle paylaşabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Not: Sizlere her zaman güncel bilgiler vermeye çalışıyoruz. Okuduğunuz bu yazı ilk olarak yaklaşık 6 ay önce yani tarihinde yazıldı ve bu yazı son olarak tarihinde güncellendi. Kişisel Teknolojik Araçlar Nelerdir, Kişisel Teknolojiler ve Özellikleri başlıklı bu yazımız bugüne kadar 161 defa okundu.
Bu sayfanın AMP sürümü: Kişisel Teknolojik Araçlar Nelerdir, Kişisel Teknolojiler ve Özellikleri

BU YAZIMIZDA AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARINI ELE ALMIŞ BULUNUYORUZAşağıdaki konular da ilginizi çekebilirSenin için rastgele bir konu seçtim, aşağıdaki senin şanslı konun. Tıkla bakalım ne çıkacak?