Zoom Dili Nasıl Değiştirilir? Zoom Türkçe Yapma, Zoom Hesabı Nasıl Silinir?

Zoom uygulamasını çoğumuz kullanıyoruz ama zoomu genelde ingilizce kullanıyoruz. Peki bu zoomu Türkçe yapmanın bir yolu yok mu acaba? Gerçi ekranda yazan ingilizce terimlerin çoğunu anlıyoruz ancak menüye filan girdiğimiz zaman nerede ne yazıyor, zoom ayarları nasıl yapılıyor bilemiyoruz, çünkü zoom menüsünde yazan birçok şey bize yabancı geliyor. O yüzden bu yazımızda İngilizce olan zoom uygulamasını nasıl Türkçe’ye çevirebileceğimizi anlatacağız. Zoom Türkçe yapma yollarını okuyun siz de zoomunuzu Türkçe kullanın, rahat edin efenim 🙂

Pandemi süreciyle birlikte pek çok kişi toplantı, buluşma ve eğitim programlarını dijital ortamlar üzerinden gerçekleştirmeye başladı. Özellikle coronavirüs salgının başlangıcıyla birlikte dijital ortama geçen bireyler Zoom üzerinden pek çok faaliyet gerçekleştiriyor. Her yaş grubundan insanın farklı amaçlar doğrultusunda kullandığı Zoom, ilk indirildiğinde İngilizce olarak çalışıyor. Bu durum pek çok kullanıcının Zoom dili nasıl değiştirilir sorusunu sormasına neden olmaktadır. Bizler bu yazımızda sizlere Zoom dilini nasıl Türkçe yapabileceğinizi anlattık. Haberin detaylarından Zoom dili nasıl değiştirilir ve Zoom dili değiştirme işlemi nasıl yapılır sorularının cevabına ulaşabilirsiniz.

Zoom Dili Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Masaüstü ve mobil uygulama seçenekleri ile hizmet veren Zoom, kurulumu ilk kez gerçekleştirildiğinde İngilizce olarak çalışır. Ancak birkaç kolay yöntem uygulayarak uygulamanın dilini istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Kolay birkaç adımda Zoom uygulaması Türkçe olur ve kullanım kolaylığı sağlanır. Peki, Zoom dili nasıl Türkçe yapılır?

Zoom dil ayarını değiştirmek için ilk olarak Zoom uygulamasını telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı başarılı bir şekilde  bilgisayara ya da telefona indirmenizin ardından bir hesap oluşturmalı ve kullanıcı bilgilerinizi yazmalısınız. İki adımı da tamamladıktan sonra üçüncü aşamada Zoom uygulaması açıkken bilgisayarınızın sağ alt kısmında yer alan ayarlar simgesine tıklamalı ve açılan menünün içinde yer alan Switch languages seçeneğini seçmelisiniz. Tüm bu adımları uyguladığınızda ekranda bir menü çıkacaktır. Menüden dil seçimi gerçekleştirebilir ve Zoom dili değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Zoom Nasıl Türkçe Yapılır?

Zoom dilini Türkçe yapmak için ilk olarak bilgisayar ya da telefondan Zoom uygulamasına giriş gerçekleştirmelisiniz. Uygulamayı telefon ya da bilgisayardan açmanızın ardından kullanıcı bilgilerinizle hesabınıza giriş yapınız. Hesabınız açıldıktan sonra sağ alt kısımda yer alan butona basarak Zoom simgesine giriş gerçekleştirmelisiniz. Yan kısımda açılan menünün içinde Switch Languages seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan menüden Zoom dilini Türkçe yapabilirsiniz. Türkçe seçeneğini seçmenizin ardından uygulama dili otomatik olarak Türkçe olacaktır. Ancak Zoom, Türkçe dil seçeneğinin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Japonca, Rusça, Korece ve Portekizce dil seçeneği de sunmaktadır. İstediğiniz zaman Zoom dilini tercih ettiğiniz dil seçeneği ile değiştirebilirsiniz. Peki,  Zoom uygulamasına nasıl kayıt olunur?

Zoom’a Nasıl Kayıt Olunur?

Günümüzde pek çok online görüşmenin gerçekleştirildiği Zoom uygulaması son derece önemlidir. Sizler de sevdiğiniz kişilerle görüşmek, sosyal medya trendlerini takip etmek ya da canlı derslere girmek istiyorsanız Zoom uygulamasında bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Yalnızca öğrenciler için değil, her yaş grubundan insan için oldukça faydalı olan Zoom uygulamasında hesap açmak oldukça kolay. Sizlerle paylaşacağımız adımları takip ederek dakikalar içerisinde Zoom hesabı oluşturabilirsiniz. Zoom hesabı açmak için yapmanız gerekenler aşağıdaki şekildedir.

  • Öncelikle Zoom uygulamasının resmi internet sitesine giriş yapmalısınız.
  • Zoom internet sitesine giriş yaptıktan sonra açılan sayfada yer alan e-mail kutucuğuna e-posta adresinizi girin.
  • E-mail adresinizi girmenizin ardından üye ol ya da sign up seçeneği karşınıza çıkacak. Bu butona tıklayarak üyelik isteğinizi onaylayın.
  • Üyelik talebiniz gönderildikten sonra sisteme girmiş olduğunuz mail adresine aktivasyon linki gönderilecektir.
  • Mailinize gönderilen linke tıkladıktan sonra hesabınıza giriş gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu aşamada Zoom hesabınız aktif hale gelecektir.

Bu şekilde tüm adımları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak saniyeler içerisinde Zoom hesabınızı oluşturmanız mümkündür.

Zoom Hesabı Nasıl Silinir?

Çeşitli sebeplerden ötürü Zoom hesabını silmek isteyen kullanıcılar Zoom hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını araştırıyor. Sebep her ne olursa olsun hesabını silmek isteyen kullanıcıların kolaylıkla hesap silme işlemi gerçekleştirmesi adına yazımızın bu kısmında Zoom hesabının nasıl silinebileceğini anlattık. Sizler de paylaştığımız bilgileri uygulayarak kısa süre içerisinde Zoom hesabınızı pasif hale getirebilirsiniz. Bunun için adımlar:

  • İlk aşamada bilgisayar, tablet ya da telefonunuzdan Zoom uygulamasına giriş gerçekleştirmelisiniz.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan Account Management ve Account Profile bölümüne tıklayın.
  • Daha sonra Terminate My Account seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Seçimi yaptıktan sonra Zoom hesabınızı silme işleminiz için onay ekranı ile karşılaşacaksınız.
  • Zoom hesabınızı silme isteğinizi onaylamak adına evet seçeneğine tıklamalasınız bu aşamadan sonra Zoom hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Hesap silme işleminiz onaylandığında Zoom sizleri otomatik olarak ana sayfaya yönlendirecek ve “Terminate your account success” bildirimi ile karşılaşacaksınız. Böylece Zoom hesabı silme işleminiz başarıyla tamamlanacaktır.

Zoom Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan Zoom, Video Communications’un kullanıcılara sunduğu mobil hizmete verilen isimdir. Bulut tabanlı yazılım platformu sayesinde görüntülü ve online sohbet hizmeti sunan Zoom günümüzde pek çok kişinin kullandığı programlar arasında yer almaktadır. Özellikle coronavirüs salgınının başlamasının ardından uzaktan çalışmalarda, eğitimde, toplantılarda ve pek çok alanda aktif olarak tercih edilmektedir.

Zoom, pek çok kişinin aynı anda internet ortamında online iletişim kurmasına yardımcı olan bir programdır. Bireyler ortak bir oturum açarak katılım bağlantısı aracılığıyla görüntülü ve sesli sohbet kurabilir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından aktif olarak kullanılan Zoom oldukça önemli uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamanın orijinal dilinin İngilizce olması sebebiyle ilk kez Zoom kullanan ve İngilizce bilmeyen kullanıcılar ise uygulama dilini nasıl Türkçe yapabileceğini araştırıyor. İşte Zoom dilini değiştirmek için yapabileceğiniz işlemleri yukarıda tek tek anlattık. Teşekkür ederiz saygılar sunarız yine bekleriz 🙂

Not: Sizlere her zaman güncel bilgiler vermeye çalışıyoruz. Okuduğunuz bu yazı ilk olarak yaklaşık 6 ay önce yani tarihinde yazıldı ve bu yazı son olarak tarihinde güncellendi. Zoom Dili Nasıl Değiştirilir? Zoom Türkçe Yapma, Zoom Hesabı Nasıl Silinir? başlıklı bu yazımız bugüne kadar 156 defa okundu.
Bu sayfanın AMP sürümü: Zoom Dili Nasıl Değiştirilir? Zoom Türkçe Yapma, Zoom Hesabı Nasıl Silinir?

BU YAZIMIZDA AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARINI ELE ALMIŞ BULUNUYORUZAşağıdaki konular da ilginizi çekebilirSenin için rastgele bir konu seçtim, aşağıdaki senin şanslı konun. Tıkla bakalım ne çıkacak?