Zoom Profil Resmi Nasıl Yapılır, Zooma Profil Resmi Nasıl Eklenir?

Bu yazımızda zoom kullanıcıları için zoom uygulamasına nasıl profil resmi eklenebileceğini, yani zoomda nasıl profil fotoğrafı yayınlayabileceğimizi anlatacağız.

Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminden dolayı online ortamlarda yapılan toplantılar ve eğitim sunumları bir hayli önem kazanmıştır. Bu bağlamda en çok tercih edilen ve talep gören uygulama ise Zoom uygulamasıdır. Eğitimdeki ya da iş hayatındaki aksamaları gidermek aracılığıyla toplantıların bu platform üzerinde gerçekleşmesi kesilmeyen bir bilgi akışını da beraberinde getirmiştir. Hemen her iş kolunda ve eğitim alanında Zoom uygulamasını kullanarak dünyanın neresinde olursanız olun insanlarla görüşebilme ve herhangi bir şey hakkında konuşabilme şansına sahip oluyorsunuz.

Zoom uygulaması pek çok artısıyla farklı yerlerde bulunan insanları tabiri caiz ise aynı toplantı masasında toplamıştır. Özellikle pandemi sürecinin başında sıklıkla kullanan bu uygulama hala yetkinliğini ve etkinliğini devam ettirmektedir. Özellikle üniversitelerin tam olarak yüz yüze eğitime geçmemesi ya da iş yerlerinde hala online toplantıların uzun bir şekilde devam etmesi bu uygulamayı gerekli kılmaktadır. Uygulama içerisinde pek çok farklı özellik bulunmaktadır. Özellikle Zoom profil resmi değiştirme sıklıkla aratılan başlıklar arasında yer almaktadır.

Profil resmini hem telefondan hem tabletten hem de bilgisayardan değiştirme şansına sahipsiniz. Çünkü Zoom uygulamasını dilediğiniz tüm iletişim araçlarından kullanabiliyorsunuz.

Bilgisayarda Profil Resmi Yapma Zoom

Zoom uygulaması üzerinden profil resmini değiştirmek için bilgisayar ya da telefon üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden profil resmini Zoom uygulaması için değiştirmek oldukça kolay bir yöntemdir. Yapmamız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Zoom uygulamasına giriş yapmalısınız. Eğer Zoom uygulamanız yoksa yeni bir hesap oluşturmalısınız. Oluşturacağınız hesabın mail adresini ve şifresini unutmamalı ve kolay hatırlayacağınız şekilde düzenlemelisiniz.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra otomatik olarak profil sayfanız karşınıza çıkacaktır. Bu profil sayfanızda dilerseniz bir fotoğraf ekleyebilirsiniz.
 • Girdiğiniz profil sayfasının üst kısmında adınızı göreceksiniz. Aynı zamanda boş bir profil fotoğrafınız olduğunu da göreceksiniz. Burada “change” yazan bir bağlantı bulunmaktadır. Bu bağlantıya tıklamazsınız.
 • Bir profil fotoğrafı yüklemek için upload düğmesine basmalısınız. Bu düğmeye bastıktan sonra açılmış olan sayfadan bilgisayarınızda bulunan bir fotoğrafı seçerek yükleyebilirsiniz.
 • Yükleme işlemi bittikten sonra profil fotoğrafındaki kareye dilediğiniz şekilde fotoğrafınızı sığdırabilirsiniz. Bu noktada yüzünüzün net bir biçimde görülmesi ve oldukça açık olması önemlidir.

En nihayetinde işlemi tamamlamak için kaydet düğmesine basabilirsiniz. Böylece bilgisayar uygulaması üzerinden kolay bir şekilde profil fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz.

Tablet ve Telefondan Profil Resmi Değiştirme Zoom

İçinde bulunduğumuz dönemden dolayı pek çok işlem aksamaktadır. Eğitim de bu aksayan yerlerden biridir. Alınan önlemler kapsamında öncelikli olarak öğrencilerin online bir platformda eğitim görmeleri sağlanmıştır. Başlarda pek çok farklı uygulama görücüye çıksa da hiçbiri Zoom uygulaması kadar tutulmamıştır. Bu yüzden Zoom uygulaması kullanan insanlar, tüm programa tamamıyla hakim olmuş ve istedikleri tüm basamakları kolayca gerçekleştirebilmişlerdir. Sadece iş hayatı değil aynı zamanda alınan kurslar ya da öğrenilen bilgiler de Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşmektedir. Bu yüzden Zoom uygulaması da oldukça yoğun bir şekilde rağbet görmüş ve görmeye de devam etmiştir. Zoom uygulaması üzerinden yapılacak işlemler oldukça kısa bir sürede

Zoom profil resmi değiştirme konusunda bilgisayar olduğu gibi tablet ve telefonlardan da yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken uygulamalar bilgisayar ile benzerlik göstermektedir. Bunlar:

 • Zoom uygulamasını başlatmalısınız.
 • Sonrasında en altta bulunan ayarlar sekmesine dokunmalı ve bu ayarlar sekmesindeki adınız kısmını açmalısınız.
 • Sonrasında profil fotoğrafınıza dokunmalısınız ve burada kendi galerinizin açıldığını göreceksiniz. Dilerseniz daha önce çekmiş olduğunuz ve galerinizde bulunan fotoğrafları tercih edebilir dilerseniz de o anda yeni bir fotoğraf çekebilirsiniz. Bunun tercihi tamamen size kalmıştır.
 • Hepsinin ardından kaydet tuşuna basmak yeterli olacaktır.

Tüm bu işlemleri yapmanızın ardından dilediğiniz profil fotoğrafını seçme şansına sahip olursunuz.

Zoom Profil Resmi Kaldırma

Zoom profil resmi ekleme dışında kaldırma seçeneği de sıklıkla aratılmaktadır. Bazen mobil uygulamalar tarafından profil fotoğrafını kaldırma konusunda sıkıntılar çıkabilmektedir. Eğer mobil uygulamadan Zoom profil fotoğrafı kaldırma seçeneğini aktif edemediyseniz masaüstü versiyonunda deneyebilirsiniz. Aynı şekilde telefonunuzdan web sürümü noktasında da yardım alabilirsiniz. Ancak genel olarak mobil uygulama kısmında sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Bu çözüm yolları şu şekildedir:

 • Web siteyi açmalı ve Zoom uygulamasını başlatmalısınız.
 • Uygulamayı başlattıktan sonra kendiniz doğum hesabınızla giriş yapmalısınız ve sonrasında üst tarafta bulunan hesabım kısmına tıklamalısınız.
 • Resminizi gördüğünüz yerin alt kısmında yer alan sil butonu işinizi görecektir. O butona tıklayarak profil fotoğrafınızı kaldırabilirsiniz.

Yukarıda da bahsedildiği gibi son dönemlerde en çok tercih edilen ve hemen her alanda kullanıma mümkün olan Zoom uygulaması içerisinde pek çok farklı dinamiği de barındırmaktadır. Profil fotoğraflarının değiştirilmesinden arka planın farklı bir boyuta çekilmesine kadar pek çok detay Zoom uygulaması içerisinde bulunmaktadır.

Tüm işlemlerin kısa bir süre içerisinde halledilmesi hem bilgisayardan hem telefondan hem de tabletten eşgüdümlü olarak uygulanması oldukça önemlidir. Eğer sizler de Zoom üzerinden herhangi bir işlem de bulunacaksanız bunun en kısa yoldan şekli uygulama içerisinde mevcut olacaktır. hallolacaktır.

Özellikle uygulamanın hem tablet hem bilgisayar hem de cep telefonu ile uyumlu olması pek çok insan için tercih edilebilirlik noktasında büyük avantaj sağlamaktadır. Entegre çalışan sistemler her zaman daha kolay ve daha uyumludur. Zoom uygulamasının faydaları arasında bu işlev de yer almaktadır. Kolay ve basit bir ara yüze sahip olan uygulama, hemen herkesin telefonunda mevcuttur.

Not: Sizlere her zaman güncel bilgiler vermeye çalışıyoruz. Okuduğunuz bu yazı ilk olarak yaklaşık 6 ay önce yani tarihinde yazıldı ve bu yazı son olarak tarihinde güncellendi. Zoom Profil Resmi Nasıl Yapılır, Zooma Profil Resmi Nasıl Eklenir? başlıklı bu yazımız bugüne kadar 160 defa okundu.
Bu sayfanın AMP sürümü: Zoom Profil Resmi Nasıl Yapılır, Zooma Profil Resmi Nasıl Eklenir?

BU YAZIMIZDA AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARINI ELE ALMIŞ BULUNUYORUZAşağıdaki konular da ilginizi çekebilirSenin için rastgele bir konu seçtim, aşağıdaki senin şanslı konun. Tıkla bakalım ne çıkacak?